תקציר בג”צ 6510/21 עו”ד כהנא-דרור (05/04/2022): בית משפט עליון הורה כהסכמת הצדדים על השהיית מינויים של נשיא בית דין רבני לערעורים

בג”צ 6510/21 עו”ד כהנא-דרור נ’ נשיא בית דין רבני לערעורים (05/04/2022)

 

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בג”צ 6510/21

 

לפני:

כבוד השופט ע’ פוגלמן

כבוד השופט י’ עמית

כבוד השופט ש’ שוחט

 

העותרת:

בתיה כהנא-דרור

נ ג ד

המשיבים:

1. נשיא בית הדין הרבני הגדול

2. היועצת המשפטית לממשלה

3. היועץ המשפטי לבתי הדין הרבניים

4. ראב”ד בית הדין הרבני האזורי ירושלים

 

בקשה לביטול דיון מטעם המשיבים 3-2

 

בשם העותרת:

בעצמה

בשם המשיב 1:

עו”ד עמית חדד

בשם המשיבים 3-2:

עו”ד נטע אורן; עו”ד מוריה פרימן

בשם המשיב 4:

עו”ד אביעד הכהן

 

החלטה

 

1. שקלנו את בקשת היועצת המשפטית לממשלה לדחיית מועד הדיון, ואת תגובת הצדדים האחרים להליך; ובכלל זה תגובת העותרת בהתייחס לתקופת הביניים למקרה שבו יידחה הדיון ועמדות הצדדים בנושא זה.

בשים לב לכך שטרם גובשה עמדת המשיבה 2 (בהינתן מועד הבאת הסוגיה לפניה), אנו נעתרים לבקשה ודוחים את מועד הדיון. בהינתן החשיבות הנודעת לבירור הסוגיה במועד מוקדם כפי שהודגש בכתבי הטענות הקודמים מטעם היועץ המשפטי לממשלה, אנו מורים כבר כעת כי הדיון יידחה לפרק זמן של כ-60 ימים וייקבע בחודש יוני שנה זו (לפני כל הרכב). תגובת המשיבים 3-2 תוגש עד 7 ימים לפני הדיון.

2. אשר לתקופת הביניים – רשמנו לפנינו את עמדת המשיבים 3-2 שזו לשונה:

“המשיבים מסכימים כי עד להקמת מנגנון, על דעת המשיבים 2-3, אשר באמצעותו ייבחנו מינויים הנעשים על-ידי המשיב 1, במצב בו מתעורר חשש כי המשיב 1 מצוי בניגוד עניינים, ימנע המשיב 1 מלערוך מינויים חדשים, המעוררים חשש לניגוד עניינים.

בהתאם לכך, כל מינוי שיבקש המשיב 1 לבצע עד להקמת המנגנון האמור ובחינתו על ידי בית המשפט הנכבד, יובא בפני היועץ המשפטי לבתי הדין הרבניים, אשר יחווה דעתו האם קיים ניגוד עניינים בנוגע לאותו מינוי. חוות דעת זו תועבר לידיעת היועצת המשפטית לממשלה, ובכל מקרה בו חוות הדעת של היועץ המשפטי לבתי הדין הרבניים תקבע כי מתעורר חשש לניגוד עניינים, לא יבוצע המינוי, עד להקמת המנגנון.”

אנו נותנים תוקף של החלטה להצהרה זו. החלטה זו תעמוד בעינה עד להחלטה אחרת.

 

ניתנה היום, ‏ד ניסן ה’תשפ”ב (‏05/04/2022).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *