סע”ש (עבודה צפון) 32197-05-18 רחל (חלי) טל נ’ עירית צפת (08/09/2019)

סע”ש (עבודה נצרת) 32197-05-18 רחל (חלי) טל נ’ עירית צפת (08/09/2019) – DOCX / PDF

 

בית הדין האזורי לעבודה בנצרת

סע”ש 32197-05-18

 

לפני:

כב’ השופטת רויטל טרנר

 

התובעת:

רחל (חלי) טל

ע”י ב”כ:

עו”ד אורי טורקיה שלס

נגד

הנתבעת:

עירית צפת

ע”י ב”כ:

עו”ד יאיר ארן

 

פסק דין

ניתן בזאת תוקף של פסק דין להסכם הפשרה שהוגש בתיק.

האגרה, ככל ששולמה, תוחזר ע”י מזכירות בית הדין לב”כ התובעת, בכפוף לתקנות בית הדין לעבודה (אגרות), התשס”ח – 2008 ובשיעור ככל שנקבע בתקנות אלה.

 

ניתן היום, ח’ אלול תשע”ט, (08 ספטמבר 2019), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם.

 

 

לי ירון “מהנדסת העיר צפת תבעה את העירייה על אפליה בשכר – ותפוצה ב-250 אלף שקל” הארץ (04/12/2019) – DOCX / PDF

 

“מהנדסת העיר צפת תבעה את העירייה על אפליה בשכר – ותפוצה ב-250 אלף שקל” לי ירון

 

במסגרת הסכם פשרה, העירייה גם תעלה את שכרה של המהנדסת, חלי טל, לסכום המרבי המותר בחוק. לדברי טל, מנהליה לא יידעו אותה כי לפי ההנחיות, היתה צריכה לקבל שכר גבוה יותר באלפי שקלים מדי חודש

 

פורסם ב- 04.12.19

עיריית צפת תפצה את מהנדסת העיר ב-250 אלף שקלים, בעקבות תביעה בגין אפליה בשכרה לעומת עמיתיה הגברים. במסגרת הסכם פשרה שעליו חתמו הצדדים, העירייה גם תעלה את שכרה של המהנדסת, חלי טל, ל- 95% משכרו של מנכ”ל רשות מקומית – השכר המרבי המותר בחוק עבור בכירים ברשות מקומית.

טל הגישה את תביעתה במאי, בסיוע ויצו ישראל, לאחר שגילתה כי שכרה נמוך באלפי שקלים ביחס לחמשת העובדים באותו הדרג שלה בעירייה. היא תבעה מהעירייה כ- 464 אלף שקלים בגין הפרשי שכר ובגין אפליה על פי חוק “שכר שווה לעובד ולעובדת”, שקובע כי עובדים יפוצו בשכר שווה תמורת עבודה שווה, ללא קשר למינם.

כאשר טל החלה את תפקידה כמהנדסת העיר לפני כחמש שנים, שכרה נקבע לסך של 70% משכרו של מנכ”ל רשות מקומית. זאת, אף שחוזר מנכ”ל בנושא קובע במפורש כי שכר הבכירים בעירייה יעמוד על לא פחות מ- 85% משכר מנכ”ל. כמו כן, על פי החוזר, שכר הבכיר אמור לעלות בהתאם לוותק שלו עד למקסימום של 95% משכר מנכ”ל. לדברי טל, מנהליה לא יידעו אותה בנוגע להוראות אלה. בתגובה ל”הארץ” בנושא לפני כשנה, העירייה מסרה: “המהנדסת אינה מקופחת בתשלום שכרה לעומת עמיתיה הגברים או הנשים לעבודה”.

מנהלת מערך הסיוע המשפטי באגף לקידום מעמד האישה בויצו, עו”ד אורי טורקיה-שלס, אמרה כי “תביעתה של טל משקפת מצב חברתי עגום שבו פעם אחר פעם נתקלות נשים בפערי שכר עצומים בשוק העבודה. לצערנו, נשים רבות משלימות עם פערי השכר והתנאים, לעתים בשל חוסר ידיעה של הזכויות או של שכר העמיתים בעבודה, ולעתים בשל החשש לצאת למאבק משפטי. עניינה של טל מוכיח פעם נוספת שאפליה נגד נשים אינה ייחודית לתפקידים או מקומות עבודה מסוימים או לעובדות מוחלשות, אלא מתקיימת גם בדרגים הבכירים ביותר”.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *