“האדמו”ר מליובביץ’ קורא לרב גורן להתפטר” (1973)

“האדמו”ר מליובביץ’ קורא לרב גורן להתפטר” הפרדס 47(4) (1973) 27

 

“האדמו”ר מליובביץ’ קורא לרב גורן להתפטר”

 

טענות נגד אופן בחירתו של הרב גורן הושמעו ע”י האדמו”ר מלובביץ’ בהתוועדות שהתקיימה בשבת פר’ וישב, שבת חנוכה, לפני קהל רב.

השיחה הועברה ביום א’ בבוקר באמצעות הטלפון מחצרו של הרבי לכפר חב”ד. לדבריו הוכנה בחירתו של הרב גורן בצורה כזו שרק הוא יכול היה להבחר, כי סמכו עליו שיתן כתמורה את ההקלות הנדרשות ממנו. עניין ‘האח והאחות’ הוא רק ההתחלה, טען האדמו”ר ובלי ספק ידרשו ממנו למצוא פתרונות לעניינים שונים כמו נישואי גרושה וכהן וכדומה.

להלן התריע האדמו”ר מלובביץ על התנהגות השרים הדתיים, שתחילה ויתרו בענין ‘מיהו יהודי’ וכיום הם מוותרים על ‘מהי התורה’. הוא טען כי למעשה בוגדים השרים הדתיים בסיסמא שחרתו על דגלם: ‘ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל’. על ארץ ישראל – אמר הרבי – כלומר שלמות הארץ, כבר ויתרו. על עם ישראל ויתרו בנתינת ידם לחוק ‘מיהו יהודי’, ועתה הם שולחים ידם בתורת ה’ על ידי חשיפת הרבנים ללחצים והכוונת פסק הרבנים בהתאם להוראת אנשים מסויימים בממשלה.

הרבי אמר להלן, שהפנתרים השחורים והסטודנטים השמאליים יכולים לצאת לרחוב, להפגין ולהשמיע ברמה את תביעותיהם, ורק לבחורי הישיבה אין הזכות הזו.

האדמו”ר אמר שכוונתו בדברים אלה היא למנוע את התדרדרות המצב בעתיד, והביע את תקוותו שהרב גורן יבוא לידי הכרה ויביע בפומבי את הסתייגותו על ידי שיתפטר ממשרתו הנוכחית ובזה יתקן, על כל פנים במקצת, את המעוות שנעשה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *